Suplementy dla kobiet na przemęczenie i stres

Suplementy dla kobiet na przemęczenie i stres

Każda z nas praktycznie codziennie boryka się ze stresem i przemęczeniem. Bez względu na to, czy przyczyną wyższego poziomu stresu w naszym organizmie jest presja zawodowa, codzienne obowiązki czy problemy rodzinne lub zdrowotne, może to prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Spowodowane stresem i przemęczeniem drażliwość, nerwowość, bóle głowy czy problemy trawienne nie tylko utrudniają nam codzienne funkcjonowanie, lecz także mogą niekorzystnie wpływać na kontakty z innymi ludźmi. Jak zmniejszyć szkodliwość stresu i przemęczenia w sytuacji, kiedy nie jesteśmy w stanie wyeliminować wszystkich przyczyn za nie odpowiedzialnych? Rozwiązaniem mogą być dopasowane witaminy dla kobiet. Jakie suplementy mogą nam pomóc? Na co zwrócić uwagę, wybierając witaminy na stres i nerwy?

Jak dodać sobie energii i pobudzić do działania?

Większość z nas regularnie doświadcza uczucia zmęczenia, bez względu na wiek czy rodzaj pracy, jest to naturalne zjawisko, które powinno ustąpić po odpoczynku. Jednak co w sytuacji, kiedy nawet po sporej dawce relaksu nie czujemy się wypoczęte i pełne energii? W tej sytuacji warto się zastanowić, co jest przyczyną braku chęci do działania. W dzisiejszych czasach często jest to skutek przewlekłego stresu bądź nieprawidłowych nawyków. Warto więc poświęcić chwilę na dokonanie odpowiedniej analizy, a następnie wprowadzić kilka zmian w swojej codziennej rutynie, by nabrać energii i pobudzić się do działania. Oto kilka sprawdzonych metod:

  • Regularna aktywność fizyczna – nie bez powodu tak dużo mówi się o jej roli w naszym codziennym życiu. Bez względu na rodzaj uprawianej aktywności jest to doskonały sposób na podniesienie w organizmie ciśnienia krwi i zwiększenie syntezy endorfin. Wystarczy regularnie podejmować nawet drobne działania, takie jak kilkanaście minut spaceru, krótka przejażdżka rowerowa, na rolkach, hulajnodze bądź spacer z psem.
  • Chłodny prysznic – nic tak nie pobudza i orzeźwia jak zimny prysznic. Sprawdzi się nie tylko rano, kiedy trudno nam wyrwać się ze słodkich objęć snu, lecz także w trakcie dnia, gdy potrzebujemy odświeżenia i dodatkowych pokładów energii po wyczerpującym dniu w pracy.
  • Energetyczna muzyka – choć wydawać się to może banalne, udowodniono, że muzyka jest w stanie pobudzić każdego, a to za sprawą endorfin, które wydzielane są w trakcie jej słuchania. Odpowiednie brzmienia potrafią nas nie tylko pobudzić do działania, lecz także zrelaksować i pomóc poradzić sobie z uczuciem senności.
  • Drzemka – wbrew pozorom przynosi ona korzyści nie tylko dzieciom, lecz także dorosłym. Nawet kilkunastominutowa, codzienna drzemka skutecznie poprawia naszą koncentrację i pamięć, zwiększając wydajność naszego mózgu. W czasie jej trwania nasz organizm odpoczywa i relaksuje się, co zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby układu naczyniowego oraz redukuje poziom stresu.
  • Świeże powietrze – nie od dzisiaj wiadomo, że natura ma zbawienny wpływ na człowieka. Spacer po parku czy łące lub nawet spędzanie czasu w przydomowym ogrodzie skutecznie poprawia nasze samopoczucie i zwiększa witalność. Nawet kilka minut spędzone na świeżym powietrzu, połączone z głębokimi oddechami działa na nasz organizm regenerująco, poprawia koncentrację i wspomaga pracę układu nerwowego.

Pamiętajmy o tym, że czasem nawet te sprawdzone przez miliony osób rozwiązania mogą nie dać nam oczekiwanych efektów. Jeżeli pomimo zmiany swoich nawyków i wprowadzenia drobnych zmian w codziennej rutynie, a także sięgnięcia po witaminy na przemęczenie nadal czujemy się pozbawieni energii, warto skonsultować się z lekarzem, może to być bowiem wynik jakiejś ukrytej choroby, np. cukrzycy lub problemów z tarczycą.

Zmęczenie i stres skutkiem pandemii i lockdownu?

Trwająca od ponad roku pandemia znacząco odbija się na naszym życiu. Nie tylko większości z nas         przeorganizowała codzienność, wielu dokładając dodatkowych obowiązków (np. rodzicom dzieci, które musiały przejść na nauczanie zdalne), lecz także ograniczyła nam możliwości spędzania wolnego czasu w ulubionej dotychczas formie. Niezależnie od sytuacji, w jakiej się obecnie znajdujemy, stres i niepokój towarzyszący nam w związku z COVID-19 sprawiają, że wiele z nas odczuwa trwały spadek sił witalnych i zmęczenie, mimo że wcale nie pracuje ciężko fizycznie czy umysłowo.

Dlaczego tak się dzieje? W większości ma tu wpływ nasza podświadomość. Nawet jeśli do ryzyka zarażenia się koronawirusem podchodzimy z dystansem, podświadomie udziela nam się stres i niepokój powszechnie panujący w społeczeństwie. Dodatkowo wiele z nas ma problem z zaakceptowaniem nowej rzeczywistości, w której ograniczenie swobody, brak poczucia kontroli sytuacji czy niepewność o przyszłość towarzyszą nam każdego dnia, obciążając nas bardzo psychicznie.

Jak się uspokoić i pozbyć się stresu?

Zdenerwowanie i stres w większym lub mniejszym stopniu dotyka dzisiaj każdego. Mogą być związane z silnymi przeżyciami lub towarzyszyć nam nieustannie, będąc skutkiem nerwowej pracy czy napięć w życiu osobistym. Zdarza się, że motywują i pobudzają do działania, jednak częściej musimy zmierzyć się z ich negatywnymi objawami i konsekwencjami. Mogą mieć wpływ nie tylko na psychikę, lecz także na nasze zdrowie i zachowanie. Z tego względu wyróżnić możemy fizyczne, psychiczne i behawioralne objawy nadmiernych nerwów i stresu. Jak rozpoznać problem i sobie z nim radzić? Dlaczego jest to tak ważne nie tylko dla naszego samopoczucia, ale też zdrowia?

Nerwy i stres są obecne w naszym życiu niemal na każdym kroku. Wyeliminowanie stresujących sytuacji nie jest możliwe, ale za to możemy zrobić wszystko, by zmienić swoją reakcję. Ważne, aby zrozumieć, że stres sam w sobie jest nam potrzebny, a nawet wskazany w wielu sytuacjach, ponieważ pobudza nasz organizm do działania na zwiększonych obrotach. Sytuacja się komplikuje, kiedy pozwalamy, by stres przejął władzę nad naszym życiem. Staje się on wówczas zbyt silny dla danej jednostki lub zbyt długotrwały, co również działa na nas niekorzystnie i prowadzi do wielu chorób, głównie przez obniżenie odporności całego organizmu. Dlatego powinniśmy dążyć do sytuacji zwanej „stresem umiarkowanym”, zwiększa on możliwości radzenia sobie z wymaganiami adaptacyjnymi otoczenia, dzięki czemu umożliwia rozwój psychiczny.

Jak łagodzić stres?

Jeżeli towarzyszące nam stres i nerwy nie powodują poważnych problemów ze zdrowiem fizycznym lub psychicznym, nie powinniśmy sięgać po poważne leki. Choć oczywiście permanentnego stresu nie należy lekceważyć, to w pierwszej kolejności warto spróbować się uspokoić i zrelaksować wykorzystując naturalne, domowe sposoby łagodzenia napięcia lub sięgnąć po odpowiednie suplementy diety dla kobiet.

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów, które w trybie natychmiastowym potrafią złagodzić stres, są ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne. Kilka głębokich wdechów, krótka medytacja, joga, a nawet zwykły powolny stretching nie tylko pomogą nam się uspokoić, lecz także zredukują wywołane przez stres wzmożone napięcie mięśniowe. Innym, naturalnym sposobem na uspokojenie jest aromaterapia.  Warto sięgać po zioła w formie olejku do kąpieli, oliwki do masażu czy po prostu naturalnych świec zapachowych. Jedną z pośrednich form aromaterapii są również napary ziołowe, które od wieków wykorzystywane są jako sposób na ukojenie nerwów. Najlepiej przebadanymi ziołami o działaniu uspokajającym są lawenda, melisa, chmiel i waleriana.

Jak się uspokoić przed snem, aby dobrze wypocząć?

Jednym z najczęściej obserwowanych skutków nadmiernego stresu są problemy ze snem. Natłok myśli i brak codziennego wyciszenia nie tylko utrudnia nam zasypianie, lecz także prowadzi do częstych, nocnych pobudek, które sprawiają, że czujemy się coraz bardziej zmęczeni i rozdrażnieni. Jak sobie z tym poradzić? Przede wszystkim warto zadbać o odpowiednie warunki do snu.

Wieczorem warto wywietrzyć sypialnię. Dobrym pomysłem są również nieprzepuszczające światła zasłony lub rolety w oknach, dzięki którym pomieszczenie zostanie maksymalnie zaciemnione. Warto też, co najmniej pół godziny przed snem, zrezygnować z korzystania z emitujących promieniowanie telefonów, ekranów komputerowych czy telewizorów. Te ostatnie minuty przed snem lepiej poświęcić na odpowiednie wyciszenie się i uspokojenie, bez względu to, co wywołało negatywne emocje. Pomóc w tym mogą wspomniane już wcześniej ćwiczenia, relaksacyjna muzyka czy też łagodne suplementy dla kobiet,  zawierające oprócz witamin i minerałów także cenne wyciągi roślinne.

Czy dieta i odżywianie mają wpływ na stres i nasze nerwy?

Choć dzisiejsze tempo życia z pewnością jest źródłem stresu odpowiedzialnego za zmęczenie, zdarza się, że to właśnie niedobory witamin i minerałów dodatkowo utrudniają prawidłową pracę naszego organizmu. Gdy brak nam niektórych mikroelementów, jak chociażby witamin z grupy B, cynku, żelaza czy witaminy D, zdecydowanie łatwiej wyprowadzić nas z równowagi, a nasz organizm szybciej przejawia objawy zmęczenia i braku energii.

Z tego względu, jeżeli wiemy, że nasza dieta jest daleka od ideału, warto sięgnąć po odpowiednie witaminy dla kobiet. Który zestaw witamin dla kobiet wybrać, spośród dostępnych na rynku suplementów diety? Zazwyczaj witaminy na stres powinny zawierać w swoim składzie, oprócz optymalnie dopasowanego zestawu mikroelementów, dodatkowe wyciągi roślinne, które wspierają pracę naszego układu nerwowego i  łagodzą stany napięcia. Doskonałym przykładem mogą być WIMIN witaminy dla kobiet. W wygodnej saszetce znajdziemy aż 4 kapsułki, w których zawarte jest 18 cennych składników, w tym astaksantyna, witaminy z grupy B, witamina C, E, minerały takie jak cynk, selen czy żelazo oraz unikalne wyciągi roślinne, m.in. z rhodioli czy perełkowca japońskiego.  Przyjmowana regularnie nie tylko pozwala poprawić humor i odzyskać energię, lecz także lepiej koncentrować się na pracy i być bardziej odporną na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Witaminy WIMIN to idealne rozwiązanie dla zapominalskich, ponieważ saszetki z kapsułkami można zabrać ze sobą wszędzie.

Poprzedni Jak Polska stała się mekką cateringów dietetycznych w Europie?
Następny „Witaminę D uzupełniajmy dietą także latem” - radzi dr Hanna Stolińska

Może to Ci się spodoba

Kobieta 0 Komentarz

Ponad 48% Polek zmieniło swoje podejście do badań profilaktycznych

Według badania zrealizowanego w ramach kampanii #wKobiecejGłowie[1] ponad 48% Polek zmieniło swoje podejście do profilaktycznych badań lekarskich w czasie pandemii. Problemem były nie tylko odgórnie odwołane wizyty lekarskie, ale również motywacja

Kobieta 0 Komentarz

Olejanka – Co to jest, właściwości i zastosowanie

W dzisiejszym świecie, gdzie rynek kosmetyczny przepełniony jest różnorodnymi produktami, trudno jest znaleźć takie, które będą jednocześnie skuteczne, naturalne i bezpieczne dla skóry. Jednak w tym zalewie chemicznych składników i

Kobieta 0 Komentarz

Kremy do ust – jakie składniki naturalne są najskuteczniejsze?

Pielęgnacja ust to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim zdrowia. Usta są jedną z najbardziej delikatnych części naszej skóry i wymagają specjalnej troski, zwłaszcza w obliczu zmieniających się warunków

Kobieta 0 Komentarz

Upalne lato to wyzwanie dla organizmu. Czy wiesz na co narażone są Twoje oczy?

Na wakacyjne miesiące czekamy z utęsknieniem. W końcu to czas pięknej pogody, wyczekiwanych urlopów, a także weekendowych wyjazdów w góry czy nad morze. Jednak, kiedy my cieszymy się słońcem, nasze

Kobieta 0 Komentarz

Jak leczyć wypadanie włosów i łysienie? Kiedy

Jeśli cierpisz na nadmierne wypadanie włosów, Twoje włosy szybko się przetłuszczają, odczuwasz swędzenie skóry głowy… Warto udać się do gabinetu dermatologicznego na badanie trychologiczne! To nowość w ofercie medycznej kliniki PREIBISZ

Kobieta 8 komentarzy

Regenerujemy ciało po porodzie!

Narodziny dziecka to wielka, niezwykle intensywna i wzruszająca chwila. Ogrom siły kobiety, jej odwaga i przejaw najczystszej miłości jaką można sobie tylko wyobrazić. Nic więc dziwnego, że tak ogromny wysiłek

Kobieta 7 komentarzy

Wszystko, co na temat ciążowej zgagi wiedzieć powinniście

Chyba każda przyszła mama wie, jak nieprzyjemna potrafi być zgaga. Nasila się ona w szczególności w drugim i trzecim trymestrze, lecz niektórym kobietom dokucza przez całą ciążę. Jakie są jej

Kobieta 0 Komentarz

10 ajurwedyjskich porad na jesień

Na każdą porę roku nasze ciało reaguje inaczej. Dzieje się tak dlatego, że każda pora roku różni się pogodą, dostępnością światła czy temperaturą. Podczas każdej pory roku ciało ma inne

Kobieta 0 Komentarz

Diagnostyka i leczenie nowotworów kobiecych w Polsce wymagają zmian. Liczba zachorowań i śmiertelność są coraz wyższe

W Polsce na badania związane z chorobami onkologicznymi wciąż zgłasza się relatywnie niewielki odsetek kobiet – wskazuje nowo powołana Koalicja „Wspólnie dla zdrowia kobiet”. Jej celem jest m.in. propagowanie profilaktyki chorób onkologicznych. Poprawy

Kobieta 9 komentarzy

6 sposobów na silne bóle menstruacyjne, które nie dają spać

Silne bóle menstruacyjne, które nie dają spać – pojawiają się regularnie i zmieniają noc w mękę. Jak zmniejszyć ból i wyspać się mimo miesiączki? Bóle menstruacyjne zwykle pojawiają się tuż

Kobieta 0 Komentarz

Wybierasz się na aktywne wakacje? Zadbaj o higienę intymną podczas podróży!

Na tę porę czekałaś cały rok. Wreszcie możesz wyruszyć na szlak, zmierzyć się z wodnym żywiołem czy zwiedzić kolejną perłę renesansu. Pamiętaj jednak, że do walizki warto spakować coś, co

Kobieta 0 Komentarz

Masaż ciała naturalnymi olejkami – jakie mają zalety?

Masaż ciała, wykonywany z użyciem naturalnych olejków, stanowi jeden z najstarszych i najskuteczniejszych sposobów na pielęgnację, relaks oraz poprawę ogólnego stanu zdrowia. Wpleciony w różnorodne kultury jako element holistycznego podejścia

Olej z wiesiołka na płodność, co warto wiedzieć? Zalety i wady

Płodność to temat tabu w wielu rodzinach. Niestety bardzo często mężczyźni nie są płodni, ponieważ takie są przypadłości losu. Jedni mają trochę więcej szczęścia a drudzy go nie mają. Olej

Kobieta 9 komentarzy

Naturalne sposoby na kobiece dolegliwości.

Zdrowie kobiety to specyficzne, i niezwykle złożone zagadnienie. Jesteśmy narażone na wiele dolegliwości, które mogą znów spowodowane szeregiem czynników. Dodatkowo gospodarka hormonalna kobiety również dodaje swoje trzy grosze, oferując jej

Kobieta 7 komentarzy

Dni płodne i niepłodne – Kiedy 1, 2 i 3 faza, jak obliczyć?

Najczęściej wiedza o dniach płodnych przydaje się w momencie, w którym planujemy rozpocząć starania o potomka. Prawdą jest, że właściwie każda kobieta powinna mieć świadomość odnośnie do swojego cyklu, ponieważ

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszy - dodaj komentarz!

Zostaw odpowiedź