Suplementy dla kobiet na przemęczenie i stres

Suplementy dla kobiet na przemęczenie i stres

Każda z nas praktycznie codziennie boryka się ze stresem i przemęczeniem. Bez względu na to, czy przyczyną wyższego poziomu stresu w naszym organizmie jest presja zawodowa, codzienne obowiązki czy problemy rodzinne lub zdrowotne, może to prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Spowodowane stresem i przemęczeniem drażliwość, nerwowość, bóle głowy czy problemy trawienne nie tylko utrudniają nam codzienne funkcjonowanie, lecz także mogą niekorzystnie wpływać na kontakty z innymi ludźmi. Jak zmniejszyć szkodliwość stresu i przemęczenia w sytuacji, kiedy nie jesteśmy w stanie wyeliminować wszystkich przyczyn za nie odpowiedzialnych? Rozwiązaniem mogą być dopasowane witaminy dla kobiet. Jakie suplementy mogą nam pomóc? Na co zwrócić uwagę, wybierając witaminy na stres i nerwy?

Jak dodać sobie energii i pobudzić do działania?

Większość z nas regularnie doświadcza uczucia zmęczenia, bez względu na wiek czy rodzaj pracy, jest to naturalne zjawisko, które powinno ustąpić po odpoczynku. Jednak co w sytuacji, kiedy nawet po sporej dawce relaksu nie czujemy się wypoczęte i pełne energii? W tej sytuacji warto się zastanowić, co jest przyczyną braku chęci do działania. W dzisiejszych czasach często jest to skutek przewlekłego stresu bądź nieprawidłowych nawyków. Warto więc poświęcić chwilę na dokonanie odpowiedniej analizy, a następnie wprowadzić kilka zmian w swojej codziennej rutynie, by nabrać energii i pobudzić się do działania. Oto kilka sprawdzonych metod:

  • Regularna aktywność fizyczna – nie bez powodu tak dużo mówi się o jej roli w naszym codziennym życiu. Bez względu na rodzaj uprawianej aktywności jest to doskonały sposób na podniesienie w organizmie ciśnienia krwi i zwiększenie syntezy endorfin. Wystarczy regularnie podejmować nawet drobne działania, takie jak kilkanaście minut spaceru, krótka przejażdżka rowerowa, na rolkach, hulajnodze bądź spacer z psem.
  • Chłodny prysznic – nic tak nie pobudza i orzeźwia jak zimny prysznic. Sprawdzi się nie tylko rano, kiedy trudno nam wyrwać się ze słodkich objęć snu, lecz także w trakcie dnia, gdy potrzebujemy odświeżenia i dodatkowych pokładów energii po wyczerpującym dniu w pracy.
  • Energetyczna muzyka – choć wydawać się to może banalne, udowodniono, że muzyka jest w stanie pobudzić każdego, a to za sprawą endorfin, które wydzielane są w trakcie jej słuchania. Odpowiednie brzmienia potrafią nas nie tylko pobudzić do działania, lecz także zrelaksować i pomóc poradzić sobie z uczuciem senności.
  • Drzemka – wbrew pozorom przynosi ona korzyści nie tylko dzieciom, lecz także dorosłym. Nawet kilkunastominutowa, codzienna drzemka skutecznie poprawia naszą koncentrację i pamięć, zwiększając wydajność naszego mózgu. W czasie jej trwania nasz organizm odpoczywa i relaksuje się, co zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby układu naczyniowego oraz redukuje poziom stresu.
  • Świeże powietrze – nie od dzisiaj wiadomo, że natura ma zbawienny wpływ na człowieka. Spacer po parku czy łące lub nawet spędzanie czasu w przydomowym ogrodzie skutecznie poprawia nasze samopoczucie i zwiększa witalność. Nawet kilka minut spędzone na świeżym powietrzu, połączone z głębokimi oddechami działa na nasz organizm regenerująco, poprawia koncentrację i wspomaga pracę układu nerwowego.

Pamiętajmy o tym, że czasem nawet te sprawdzone przez miliony osób rozwiązania mogą nie dać nam oczekiwanych efektów. Jeżeli pomimo zmiany swoich nawyków i wprowadzenia drobnych zmian w codziennej rutynie, a także sięgnięcia po witaminy na przemęczenie nadal czujemy się pozbawieni energii, warto skonsultować się z lekarzem, może to być bowiem wynik jakiejś ukrytej choroby, np. cukrzycy lub problemów z tarczycą.

Zmęczenie i stres skutkiem pandemii i lockdownu?

Trwająca od ponad roku pandemia znacząco odbija się na naszym życiu. Nie tylko większości z nas         przeorganizowała codzienność, wielu dokładając dodatkowych obowiązków (np. rodzicom dzieci, które musiały przejść na nauczanie zdalne), lecz także ograniczyła nam możliwości spędzania wolnego czasu w ulubionej dotychczas formie. Niezależnie od sytuacji, w jakiej się obecnie znajdujemy, stres i niepokój towarzyszący nam w związku z COVID-19 sprawiają, że wiele z nas odczuwa trwały spadek sił witalnych i zmęczenie, mimo że wcale nie pracuje ciężko fizycznie czy umysłowo.

Dlaczego tak się dzieje? W większości ma tu wpływ nasza podświadomość. Nawet jeśli do ryzyka zarażenia się koronawirusem podchodzimy z dystansem, podświadomie udziela nam się stres i niepokój powszechnie panujący w społeczeństwie. Dodatkowo wiele z nas ma problem z zaakceptowaniem nowej rzeczywistości, w której ograniczenie swobody, brak poczucia kontroli sytuacji czy niepewność o przyszłość towarzyszą nam każdego dnia, obciążając nas bardzo psychicznie.

Jak się uspokoić i pozbyć się stresu?

Zdenerwowanie i stres w większym lub mniejszym stopniu dotyka dzisiaj każdego. Mogą być związane z silnymi przeżyciami lub towarzyszyć nam nieustannie, będąc skutkiem nerwowej pracy czy napięć w życiu osobistym. Zdarza się, że motywują i pobudzają do działania, jednak częściej musimy zmierzyć się z ich negatywnymi objawami i konsekwencjami. Mogą mieć wpływ nie tylko na psychikę, lecz także na nasze zdrowie i zachowanie. Z tego względu wyróżnić możemy fizyczne, psychiczne i behawioralne objawy nadmiernych nerwów i stresu. Jak rozpoznać problem i sobie z nim radzić? Dlaczego jest to tak ważne nie tylko dla naszego samopoczucia, ale też zdrowia?

Nerwy i stres są obecne w naszym życiu niemal na każdym kroku. Wyeliminowanie stresujących sytuacji nie jest możliwe, ale za to możemy zrobić wszystko, by zmienić swoją reakcję. Ważne, aby zrozumieć, że stres sam w sobie jest nam potrzebny, a nawet wskazany w wielu sytuacjach, ponieważ pobudza nasz organizm do działania na zwiększonych obrotach. Sytuacja się komplikuje, kiedy pozwalamy, by stres przejął władzę nad naszym życiem. Staje się on wówczas zbyt silny dla danej jednostki lub zbyt długotrwały, co również działa na nas niekorzystnie i prowadzi do wielu chorób, głównie przez obniżenie odporności całego organizmu. Dlatego powinniśmy dążyć do sytuacji zwanej „stresem umiarkowanym”, zwiększa on możliwości radzenia sobie z wymaganiami adaptacyjnymi otoczenia, dzięki czemu umożliwia rozwój psychiczny.

Jak łagodzić stres?

Jeżeli towarzyszące nam stres i nerwy nie powodują poważnych problemów ze zdrowiem fizycznym lub psychicznym, nie powinniśmy sięgać po poważne leki. Choć oczywiście permanentnego stresu nie należy lekceważyć, to w pierwszej kolejności warto spróbować się uspokoić i zrelaksować wykorzystując naturalne, domowe sposoby łagodzenia napięcia lub sięgnąć po odpowiednie suplementy diety dla kobiet.

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów, które w trybie natychmiastowym potrafią złagodzić stres, są ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne. Kilka głębokich wdechów, krótka medytacja, joga, a nawet zwykły powolny stretching nie tylko pomogą nam się uspokoić, lecz także zredukują wywołane przez stres wzmożone napięcie mięśniowe. Innym, naturalnym sposobem na uspokojenie jest aromaterapia.  Warto sięgać po zioła w formie olejku do kąpieli, oliwki do masażu czy po prostu naturalnych świec zapachowych. Jedną z pośrednich form aromaterapii są również napary ziołowe, które od wieków wykorzystywane są jako sposób na ukojenie nerwów. Najlepiej przebadanymi ziołami o działaniu uspokajającym są lawenda, melisa, chmiel i waleriana.

Jak się uspokoić przed snem, aby dobrze wypocząć?

Jednym z najczęściej obserwowanych skutków nadmiernego stresu są problemy ze snem. Natłok myśli i brak codziennego wyciszenia nie tylko utrudnia nam zasypianie, lecz także prowadzi do częstych, nocnych pobudek, które sprawiają, że czujemy się coraz bardziej zmęczeni i rozdrażnieni. Jak sobie z tym poradzić? Przede wszystkim warto zadbać o odpowiednie warunki do snu.

Wieczorem warto wywietrzyć sypialnię. Dobrym pomysłem są również nieprzepuszczające światła zasłony lub rolety w oknach, dzięki którym pomieszczenie zostanie maksymalnie zaciemnione. Warto też, co najmniej pół godziny przed snem, zrezygnować z korzystania z emitujących promieniowanie telefonów, ekranów komputerowych czy telewizorów. Te ostatnie minuty przed snem lepiej poświęcić na odpowiednie wyciszenie się i uspokojenie, bez względu to, co wywołało negatywne emocje. Pomóc w tym mogą wspomniane już wcześniej ćwiczenia, relaksacyjna muzyka czy też łagodne suplementy dla kobiet,  zawierające oprócz witamin i minerałów także cenne wyciągi roślinne.

Czy dieta i odżywianie mają wpływ na stres i nasze nerwy?

Choć dzisiejsze tempo życia z pewnością jest źródłem stresu odpowiedzialnego za zmęczenie, zdarza się, że to właśnie niedobory witamin i minerałów dodatkowo utrudniają prawidłową pracę naszego organizmu. Gdy brak nam niektórych mikroelementów, jak chociażby witamin z grupy B, cynku, żelaza czy witaminy D, zdecydowanie łatwiej wyprowadzić nas z równowagi, a nasz organizm szybciej przejawia objawy zmęczenia i braku energii.

Z tego względu, jeżeli wiemy, że nasza dieta jest daleka od ideału, warto sięgnąć po odpowiednie witaminy dla kobiet. Który zestaw witamin dla kobiet wybrać, spośród dostępnych na rynku suplementów diety? Zazwyczaj witaminy na stres powinny zawierać w swoim składzie, oprócz optymalnie dopasowanego zestawu mikroelementów, dodatkowe wyciągi roślinne, które wspierają pracę naszego układu nerwowego i  łagodzą stany napięcia. Doskonałym przykładem mogą być WIMIN witaminy dla kobiet. W wygodnej saszetce znajdziemy aż 4 kapsułki, w których zawarte jest 18 cennych składników, w tym astaksantyna, witaminy z grupy B, witamina C, E, minerały takie jak cynk, selen czy żelazo oraz unikalne wyciągi roślinne, m.in. z rhodioli czy perełkowca japońskiego.  Przyjmowana regularnie nie tylko pozwala poprawić humor i odzyskać energię, lecz także lepiej koncentrować się na pracy i być bardziej odporną na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Witaminy WIMIN to idealne rozwiązanie dla zapominalskich, ponieważ saszetki z kapsułkami można zabrać ze sobą wszędzie.

Poprzedni Jak Polska stała się mekką cateringów dietetycznych w Europie?
Następny „Witaminę D uzupełniajmy dietą także latem” - radzi dr Hanna Stolińska

Może to Ci się spodoba

Kobieta 0 Komentarz

Kremy do ust – jakie składniki naturalne są najskuteczniejsze?

Pielęgnacja ust to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim zdrowia. Usta są jedną z najbardziej delikatnych części naszej skóry i wymagają specjalnej troski, zwłaszcza w obliczu zmieniających się warunków

Kobieta 7 komentarzy

Na kobiece dolegliwości kąpiel zawsze dobra!

Bycie kobietą, o ile niezwykle fascynujące, potrafi być również problematyczne i męczące. Lista dolegliwości wynikających z przynależności do grona płci pięknej jest niestety długa i obfita. W niektórych problemach może

Kobieta 4 komentarze

Czy depresja to choroba wyłącznie kobiet?

Smutno i źle czy depresja? Stany obniżonego nastroju, które utrzymują się dłużej niż 2 tygodnie klasyfikowane są jako depresja. Smutno może być nam z jakiegoś powodu, który rzeczywiście jesteśmy w

Kobieta 0 Komentarz

Zespół jelita drażliwego – jak radzić sobie z tym problemem?

Zespół jelita nadwrażliwego (IBS) to przewlekła (trwająca co najmniej trzy miesiące) idiopatyczna (o niewyjaśnionej do końca przyczynie) choroba przewodu pokarmowego o charakterze czynnościowym, charakteryzująca się bólami brzucha i zaburzeniami rytmu wypróżnień.

Kobieta 8 komentarzy

Regenerujemy ciało po porodzie!

Narodziny dziecka to wielka, niezwykle intensywna i wzruszająca chwila. Ogrom siły kobiety, jej odwaga i przejaw najczystszej miłości jaką można sobie tylko wyobrazić. Nic więc dziwnego, że tak ogromny wysiłek

Kobieta 9 komentarzy

6 sposobów na silne bóle menstruacyjne, które nie dają spać

Silne bóle menstruacyjne, które nie dają spać – pojawiają się regularnie i zmieniają noc w mękę. Jak zmniejszyć ból i wyspać się mimo miesiączki? Bóle menstruacyjne zwykle pojawiają się tuż

Kobieta 0 Komentarz

Upalne lato to wyzwanie dla organizmu. Czy wiesz na co narażone są Twoje oczy?

Na wakacyjne miesiące czekamy z utęsknieniem. W końcu to czas pięknej pogody, wyczekiwanych urlopów, a także weekendowych wyjazdów w góry czy nad morze. Jednak, kiedy my cieszymy się słońcem, nasze

Kobieta 9 komentarzy

Problemy z menstruacją

Comiesięczne dolegliwości związane z menstruacją są doskonale znane każdej kobiecie. Świadoma siebie w prosty sposób rozróżni czy miesiączka przechodzi prawidłowo czy może pojawiły się zaburzenia, które należy skonsultować z lekarzem.

Kobieta 6 komentarzy

Anemia- kobieca przypadłość

W 2010 roku niedokrwistość dotyczyła aż 80% Polaków. Niedobór żelaza pojawia się najczęściej w przypadku nieodpowiedniej diety. W przypadku kobiet, u których anemię stwierdza się znacznie częściej, przyczyn może być

Kobieta 9 komentarzy

Naturalne sposoby na kobiece dolegliwości.

Zdrowie kobiety to specyficzne, i niezwykle złożone zagadnienie. Jesteśmy narażone na wiele dolegliwości, które mogą znów spowodowane szeregiem czynników. Dodatkowo gospodarka hormonalna kobiety również dodaje swoje trzy grosze, oferując jej

Kobieta 0 Komentarz

10 ajurwedyjskich porad na jesień

Na każdą porę roku nasze ciało reaguje inaczej. Dzieje się tak dlatego, że każda pora roku różni się pogodą, dostępnością światła czy temperaturą. Podczas każdej pory roku ciało ma inne

Kobieta 6 komentarzy

Jak i dlaczego należy dbać o higienę intymną w ciąży?

Czas ciąży i połogu cechuje się zwiększoną podatnością na różnego rodzaju infekcje układu moczowo – płciowego. Prawidłowa higiena intymna w tym okresie stanowi kluczowy element dbania o zdrowie zarówno swoje,

Kobieta 7 komentarzy

Kwas foliowy – najlepszy przyjaciel przyszłej mamy

Przyjmowanie witaminy B9, która nazywana jest także kwasem foliowym, zaleca się zarówno kobietom, które planują powiększenie rodziny, jak i tym, które już są w ciąży. Wiąże się to z faktem,

Kobieta 7 komentarzy

W jaki sposób powstają rozstępy i jak walczyć z rozstępami po porodzie?

Rozstępy to popularny problem dotykający ciężarne kobiety. Pojawiają się one zarówno na brzuchu, jak i piersiach, udach czy pośladkach. Niektóre przyszłe mamy mają do nich większą skłonność, inne mniejszą, lecz

Kobieta 0 Komentarz

Olejanka – Co to jest, właściwości i zastosowanie

W dzisiejszym świecie, gdzie rynek kosmetyczny przepełniony jest różnorodnymi produktami, trudno jest znaleźć takie, które będą jednocześnie skuteczne, naturalne i bezpieczne dla skóry. Jednak w tym zalewie chemicznych składników i

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszy - dodaj komentarz!

Zostaw odpowiedź